2021 тренди в ІТ-аутсорсингу

IT outsourcing trends

У 2020 році ІТ-сфера зіткнулася з рядом змін. Це ж торкнулося й аутсорсингу розробки ПЗ. В результаті в 2021 році ми спостерігаємо тренди, на які зміни безпосередньо і вплинули.

Компанії все більше цікавляться аутсорсингом розробки ПЗ. Особливо це стосується сфер охорони здоров’я, телекомунікації та фінансово-технологічної.

Але важливо розуміти, що на тренди в ІТ-аутсорсингу сильно вплинула пандемія. Через неї компаніям екстрено довелося перебудовувати бізнес-процеси, впроваджувати нові технології і рішення, до яких вони були не готові. Багато компаній почали звертатися до аутсорсингових компаній, щоб адаптуватися під нові умови. В результаті ІТ-ринок почав швидше працювати і розширюватися.

IT diagram
За прогнозами Technavio витрати на ринок ІТ-аутсорсингу збільшяться на 97,51 мільярдів доларів з 2020 по 2024 рік. Серед головних рушіїв змін в ІТ-аутсорсингу: економія коштів, недостача фахівців в регіоні, глобалізація та можливість поліпшити якість ПЗ. Давайте ж розглянемо головні тренди в ІТ-аутсорсингу в нашій статті.

Головні тренди в ІТ-аутсорсингу

  1. Нові технічні навички

За трендам видно, що компаніям все більше необхідні навички в квантових обчисленнях, фінансово-технологічній сфері, штучному інтелекті, машинному навчанні. Також компаніям знадобляться фахівці зі знанням автоматизації, кібербезпеки та хмарного середовища. Серед усіх цих навичок особливо виділяються потреба в кібербезпеці та хмарі, адже в умовах віддаленої роботи без них не обійдеться жодна компанія.

  1. Зростання популярності фахівців зі Східної Європи

Хоч Індія і Китай все ще популярний варіант для ІТ-аутсорсингу, компанії починають більше цікавитися фахівцями з України, Румунії, Польщі та Білорусії. Розробники з цих країн відомі сильною освітньою базою. Серед головних клієнтів – це організації з Європи і США.

  1. Стратегічні бізнес відносини

Хоча раніше компанії шукали партнерів лише на один проект, після закінчення якого вони припиняли співпрацю, тепер же все трохи по-іншому. Адже нелегко знайти підходящу аутсорсинг-компанію, з якою можна буде продуктивно попрацювати. Так чи інакше компанії варто покращувати або змінювати готовий продукт. Тут у них два виходи: або ж самостійно вносити зміни або знову звертатися до аутсорсингової команді за допомогою. Другий варіант виявився більш ефективним і простим. В майбутньому це призведе до того, що аутсорсингові команди стануть частиною компанії клієнта, з якою вони працюють.

Ми в TechExpert завжди прагнемо підтримати та розвинути співпрацю з усіма клієнтами, адже тільки так ми можемо надати повний спектр можливостей з нашого боку.

  1. Гнучкість

Клієнти тепер очікують гнучкості в багатьох питаннях співпраці. Це означає, що необхідна можливість швидко адаптувати, розширювати та зменшувати команду розробників за короткий період відповідно до потреб.

Також компанії шукають партнерів, які будуть поважати та приймати культуру і бачення без особливих проблем. Таким чином вони встановлять більш сильний професійний зв’язок між аутсорсинговою і внутрішньою командою для ефективної розробки.

Більше інформації про пошуки ІТ-кандидатів в нашій статті «Ідеальний ІТ-кандидат: проблеми пошуку і як аутсорсинг може допомогти».
  1. Інновації

Клієнти шукають можливості впровадити нові рішення і технології, які аутсорсингові компанії повинні підтримати і направити. Адже компанії, які ніколи не працювали з технологією, не знають усіх нюансів.

  1. Регуляційна гнучкість

У 2021 році з’явилося багато нових регуляційних норм. Завданням аутсорсингових компаній стало необхідність бути досить гнучкими, щоб повністю відповідати їм.

Адже з початку 2021 року Великобританія вийшла з Європейського Союзу. Це означає, що співпраця з компаніями з Британії може змінитися на законодавчому рівні. Крім цього, ЄС планує ввести нові нормативні акти, які будуть стосуватися небезпечного контенту і конкуренції. Такі акти вже були введені в Сполучених Штатах та інших великих країнах. В результаті проти компанії Facebook вже подали позов за незаконне придушення конкуренції.


З подібними змінами, основою трендів ІТ-аутсорсингу стали гнучкість, автоматизація та різноманітність. Вони повинні допомогти компаніям у пошуках сильних і відповідних аутсорсингових партнерів в розробці.

Компанія TechExpert підтримує подібні тренди, адже вони допомагають з поліпшенням і розвитком сфери ІТ-аутсорсингу. Якщо ви також зацікавлені в розробці ПЗ через аутсорсинг, зв’яжіться з нами і ми обговоримо майбутнє вашого проекту.