Використання хмарних технологій для оптимізації витрат на утримання ІТ-інфраструктури, підвищення її доступності та надійності стало основною ідеологією цифрової трансформації бізнесу.

Дійсно, перенесення центру тяжіння інфраструктури компанії в хмару дозволяє при відносно невеликих витратах значно підвищити ефективність роботи ІТ-складової бізнесу компанії. Особливо це стосується перенесення в хмару зберігання особливо цінних даних, організації комунікацій усередині компанії, тимчасового розміщення обчислювальних потужностей і тимчасових середовищ для розробки додатків.

Крім того, перенесення даних, комунікацій і частини робочих процесів в хмару позбавляє бізнес від серйозних загроз, пов’язаних з викраденням даних, несанкціонованим доступом у фізичний офіс компанії, пошкодженням даних, тимчасовою відсутністю зв’язку або електрики в офісі.

Перекладаючи відповідальність за усунення цих загроз на провайдера хмарних сервісів, компанія вивільняє ресурси та час для концентрації на цілях бізнесу.

Переваги переходу на хмарні технології

  • Економія — використовуючи хмару, Ви завжди контролюєте і прогнозуєте Ваші витрати на ІТ-інфраструктуру, принцип використання підписки переносить витрати на утримання ІТ-інфраструктури з капітальних в операційні
  • Швидкість — розгортання і налаштування сервісів в Microsoft Azure займає лічені хвилини
  • Мобільність — доступність даних і сервісів в будь-який час, з будь-якої точки світу і на будь-якому пристрої
  • Безпека — Ваші дані захищені договором з хмарним провайдером і SLA (Service License Agreement) — від 99,95 до 99,9% доступності сервісів
  • Простота ліцензування – Ви завжди використовуєте останні версії продуктів Microsoft

Наша компанія TechExpert є золотим та срібним партнером Microsoft за напрямками Microsoft Cloud і має величезний досвід впровадження різноманітних за складністю проектів створення та міграції сервісів на платформу Microsoft Azure.

Існує кілька сценаріїв використання хмарних технологій в компаніях і корпораціях.

Основні сценарії використання хмарних технологій

Інфраструктура як сервіс

В рамках трансформації ІТ-департаменту і бізнесу в цілому, забезпечення безпеки даних, високої продуктивності сервісів і розвитку співробітників ІТ, провідні світові компанії обирають сценарій міграції (або створення) інфраструктури з класичних серверів на платформу Microsoft Azure. Таким чином, знімаючи з себе завдання постійного оновлення і підтримки парку апаратного забезпечення.

Гібридна інфраструктура

Ряд бізнес-напрямків мають критичну залежність від необхідності наявності частини сервісів у власній серверній. Але в ІТ-інфраструктурі є маса сервісів, які спокійно можна винести в хмару. Таким чином, створюються Гібридні інфраструктури — коли частина сервісів знаходиться в хмарі, а частина на власних серверних потужностях.

Гібриди досить популярні ще й в ситуаціях, коли існуюче апаратне забезпечення потребує збільшення потужностей, і хмара дозволяє це зробити в максимально короткі терміни.

Резервний майданчик (сайт)

Ще один популярний сценарій використання Microsoft Azure — це створення на базі сервісів резервного сайту. Технології MS Azure дозволяють швидко і безпечно створити резервну копію вашої інфраструктури, і в разі відмови роботи одного або декількох серверів, технологія ASR (Azure Site Recovery) протягом короткого терміну відновить аналогічні сервіси на хмарній платформі з максимально актуальними даними.

Насправді існує дуже багато різних сценаріїв використання Microsoft Azure, завдяки великій кількості сервісів, можливостей і гнучкості платформи.