Ідеальний ІТ-кандидат: проблеми пошуку і як аутсорсинг може допомогти

search for it talents

Число ІТ-фахівців зростає щорічно, але це зовсім не спрощує компаніям їх пошуки. Ситуація однакова і для великих корпорацій, і для невеликих компаній. Адже всі шукають фахівців з роками досвіду і великими знаннями в своїй сфері. В результаті компанії можуть шукати девелоперів довгий час і затримуватися з термінами. Давайте розглянемо причини проблем з пошуком ІТ-співробітника і як аутсорсинг і аутстаффінг можуть допомогти в цьому завданні.

5 причин чому компанія не може знайти розробника для проекту

Якщо уважно розглянути корінь проблем, то ми зрозуміємо, що проблема не в дефіциті фахівців, а в їх характеристиках, яких немає або вони не підходять бізнесу. Часто розробникам необхідно:

  • Більше досвіду

Сьогодні є багато початківців фахівців і мало просунутих девелоперів. Зрозуміло, що всі хочуть досвідчених професіоналів. Але часто розробники, які тільки закінчили університет, можуть запропонувати свіжі ідеї та погляди в процес створення продуктів. Але якщо ви все-таки робите акцент на досвіді спеціаліста та не готові вводити початківця-девелопера в розробку вашого продукту, то тоді немає сенсу навіть розглядати такі кандидатури.

  • Технічна освіта в університеті

Серед розробників з’явилося багато фахівців-самоучок. Зазвичай такі люди вибирають ті напрямки, які для них насправді цікаві. В результаті вони можуть досягти великих успіхів в новій сфері. Якщо ви сумніваєтеся в їх місці або джерелі самоосвіти та ставите акценти на університетську освіту, то варто розпрощатися з кандидатом.

  • Певних технічних навичок

Припустимо ви націлилися знайти розробника з десятирічним досвідом в сфері програмної розробки. Але і тут може виникнути підводний камінь. Не факт, що такі фахівці знають, як працювати з новими технологіями. Ви завжди можете ризикнути, взяти на роботу девелопера та навчити його новим навичкам або роботі з новою технологією. Але якщо у вас стислі терміни і ви не готові витрачати час на навчання, ми не рекомендуємо брати подібного фахівця.

  • Комунікативні навички

У вашого кандидата є і досвід, і університетська освіта, і всі необхідні технічні навички, але ось він приєднується до команди, і ви розумієте, що з ним важко налагодити будь-яку комунікацію. Швидше за все такий ІТ-фахівець в недалекому майбутньому покине вашу компанію.

  • Висока зарплата

Великий попит на талановитих ІТ-фахівців створив положення, де саме розробники вирішують свою майбутню зарплату, а не компанії. Зрозуміло, що якщо одна компанія відмовляється від пропозиції, то знайдеться інша компанія, яка погодитися на запропоновану зарплату. Подібна ситуація не складається на користь невеликих компаній. Але вони повинні розуміти, що великі та досвідчені фахівці явно обійдуться дорого. Якщо ви не готові виділяти великі суми з бюджету, то варто розглянути менш досвідчених фахівців.

Як вам допоможе аутсорсинг і аутстафінг для проекту?

Всі пункти, які ми перерахували вище, не повинні гальмувати вашу компанію в пошуках оптимального ІТ-фахівця для вашого проекту. Для подібних ситуацій завжди є:

  • Аутсорсинг – якщо вам необхідно розробити програмне забезпечення, але ви не готові утримувати цілу команду в офісі. Аутсорсингова компанія володіє роками досвіду для роботи з ІТ-фахівцями. У них є всі необхідні ресурси для пошуку й управління розробниками, щоб надати вам бажані результати. Навіть після закінчення проекту ви можете продовжити співпрацювати з командою, розширити та навпаки звузити кількість фахівців. Аутсорсингова компанія лише виступає посередником, який допомагає ефективній роботі.
  • Аутстафінг – якщо вам необхідний ІТ-фахівець, і ви хочете зберегти більший контроль над процесом і керувати проектом самостійно. Ви укладаєте контракт на певний період, співробітник може працювати як віддалено, так і в вашому офісі, і ви безпосередньо будете працювати з ним.
  • Підбір ІТ-персоналу – якщо вам необхідні ІТ-фахівці, але у вас немає досвіду в підборі кандидатів або ви довго не можете закрити вакансію. У організацій, які спеціалізуються на пошуку ІТ-фахівців, є доступ до великого пулу девелоперів. Відповідно до ваших вимог, бюджетом і цілями, компанія вже підбирає вам необхідного розробника. Чим чіткіше характеристики майбутнього розробника, тим легше буде його знайти.

Величезна перевага цих послуг полягає в тому, що вони допоможуть заощадити ваш бюджет. Тут не має значення розмір компанії, адже послуга будується під ваші вимоги, цілі та бюджети. В результаті ви отримуєте ту оптимальну ціну на аутсорсингову команду або пошук кандидата в короткі терміни, чого ви не могли добитися вже довгий час.


Як ви бачите, навіть зі складного пошуку ІТ-кандидатів для програмної розробки завжди можна знайти вихід. Подібні послуги знадобляться будь-якої компанії, незалежно від бюджетів, планів і дедлайнів.

Компанія TechExpert працює з усіма трьома напрямками. Ми розробимо успішне ПЗ на базі аутсорсингу, запропонуємо вам адміністраторів та ІТ-інженерів для аутстафінгу і знайдемо необхідного ІТ-фахівця в короткі терміни. Адже ми точно знаємо, якого фахівця вам підібрати, відштовхуючись від ваших очікувань. Зв’яжіться з нами, і ми детально розповімо про наші послуги.