Microsoft Power BI: аналітика для логістичних компаній

За останні роки логістична галузь значно просунулась у сфері технологій та автоматизації. Дедалі більше логістичних компаній стали спиратися на великі дані (BIG DATA) — результати їх обробки та аналізу з подальшим прогнозуванням. Відстеження та моніторинг усіх логістичних процесів допомагає компаніям удосконалювати якість наданих послуг, збільшувати відсоток успішних поставок, що підвищує довіру клієнтів та веде до збільшення прибутку. Допомогти зі збором даних, а також полегшити прийняття важливих рішень на основі сформованих звітів та проведеного з них аналізу здатний потужний аналітичний інструмент Microsoft Power BI, який поєднує безліч різних систем обліку та аналізу діяльності компанії в єдину платформу.

Ефективність використання сервісів Power BI спромоглася оцінити велика українська логістична компанія, яка займається доставкою продуктів по всій країні. У компанії не було єдиного уявлення про активи та операційні дані, дані про поведінку водіїв, порогові значення температури продуктів харчування, доставку замовлень клієнтам, складські запаси та інші дані. Щоб подолати всі ці проблеми потрібно рішення зі сфери бізнес-аналітики, яким і стало впровадження Power BI.

Однією з головних завдань компанії була вирішення проблем «останньої милі» в ланцюжку доставки, що є найдорожчою і найскладнішою ланкою в логістиці. Аналізуючи дані за різними показниками на останньому етапі доставки продуктів від складу до дверей клієнта, логістична компанія отримала більше можливостей для зміни та покращення внутрішніх процесів та контролю зовнішніх факторів у режимі реального часу. Це підвищило прозорість процесів доставки та призвело до більшої задоволеності клієнтів.

Другим завданням, яким зайнялася компанія, було зниження відмов від замовлень у зв’язку з зіпсованістю продуктів або невчасною доставкою. Технологія, відома як інтернет речей (IoT), збирає інформацію на основі показників датчиків та сканування штрих-кодів, і займає центральне місце у відстеженні швидкопсувних товарів від пунктів їх відправлення до відповідних пунктів призначення. Впроваджена програма Power BI надає фахівцям з транспортування та логістики інформацію про операції з доставки продуктів – від планування маршруту та вибору складу до кінцевого виконання замовлення клієнта практично миттєво (не більше двох секунд). Це дозволяє швидко аналізувати зміни з часом, групувати дані по вазі та обсягу, швидкості доставки, завантаженості доріг, оптимізувати маршрути та місця вивантаження.

Таким чином, створення єдиного представлення великих обсягів даних стало для логістичної компанії важливим етапом підвищення ефективності всього ланцюжка поставок і довіри клієнтів.

 

РЕЗУЛЬТАТ:

  • інформаційні панелі Power BI дозволяють стежити за списком пошкоджених продуктів у режимі реального часу;
  • з’явилася можливість аналізу поведінки покупців для відстеження подій, пов’язаних із відмовою від товару у момент доставки;
  • вирішуються проблеми «останньої милі», що приводить до збільшення успішних доставок;
  • можливість відстеження та управління операціями з доставки їжі в режимі реального часу.

 

Для отримання детальної консультації по питанню впроавадження
Microsoft Azure Synapse Analytics
звертайтеся
до наших аналітиків.