fbpx
Issues and cybersecurity
24Jun 2021

Робота над повноцінним функціонуванням ІТ-інфраструктури – це кропітка праця з щоденним моніторингом і підтримкою всіх аспектів корпоративної мережі. Якщо ж важливі елементи застарівають, не захищені або відсутні в ІТ-інфраструктурі, це може привести до збоїв і нелегального проникнення.

Якщо ви вважаєте, що турбуватися про захист і стан ІТ-інфраструктури варто тільки великим компаніям, то ви сильно помиляєтеся. Зловмисникам однаково цікаві великі, середні та малі бізнеси. Тільки в порівнянні з великими корпораціями, малий і середній бізнеси чомусь менше турбуються про справність мережі та в результаті частіше стають жертвами витоків і зломів.

Ми впевнені, що не всім компаніям сподобаються подібні сценарії. Раніше ми вже розглядали головні уразливості ІТ-інфраструктури в відео вище. Тепер же розгляньмо шляхи їх усунення або мінімізації.

1. Застаріле ПЗ і ОС

Наслідки: повільна робота додатків і відсутність оновлених баз вразливостей призведе до повільної реакції на нові загрози.

Рішення: провести ІТ-аудит всієї ІТ-інфраструктури, виявити подібні уразливості й оновити або замінити всі застарілі програмні забезпечення та операційні системи. При необхідності ми можемо розробити ваше власне ПЗ відповідно до вимог кібербезпеки та потреб компанії.

2. Застаріле обладнання

Наслідки: нестабільний зв’язок, можливі перевантаження мережі, низька пропускна здатність і відсутність необхідних потужностей для оновленого ПЗ і ОС.

Рішення: Варто подумати про покупку нового обладнання або ж ви можете скористатися можливостями хмарних технологій. За допомогою подібного рішення ви:

  • значно розподілите навантаження та полегшите роботу обладнання;
  • збережете простір в офісі;
  • підвищите рівень захисту всього периметра ІТ-інфраструктури;
  • зможете підключатися до мережі незалежно від локації та пристрою.

Адже в сучасних умовах хмара – це не тільки тренд, але і вирішальний інструмент у розвитку компанії.

3. Незахищена корпоративна мережа

Наслідки: брак трафіку, нелегальні проникнення в ІТ-інфраструктуру та витік критичних даних компанії.

Рішення: в подібних ситуаціях необхідно впроваджувати відразу цілий ланцюжок рішень. Адже якщо ви прикриваєте тільки одне слабке місце, друге місце від цього не стане захищеним. Тому ми:

Більше інформації про організацію безпечної віддаленої роботи можна дізнатися в наших статтях «Віддалена робота: як компанії організовують інфраструктуру», «Віддалена робота: перевірені способи безпеки».

4. Відсутність систем моніторингу подій ІТ-безпеки

Наслідки: проблеми в підтримці мережі через брак даних про її роботу, повільна реакція або її відсутність на нелегальне проникнення в ІТ-інфраструктуру та навіть повільне відновлення після збоїв.

Рішення: впровадження професійної системи моніторингу на базі продуктів Zabbix, Microsoft System Center Operations Manager і Dell Foglight. За допомогою подібної системи ІТ-інфраструктура буде під постійним наглядом, що значно знизить час реакції на атаки та інші незаконні дії в мережі. Компанія також зможе розрахувати навантаження та тенденції. З висхідною кількістю атак моніторинг стане неодменною частиною стабільної та безпечної ІТ-інфраструктури вашої компанії. Адже саме це рішення допоможе швидко виявити зловмисника в мережі та вжити відповідних заходів.

Дізнайтеся про додаткові методи захисту ІТ-інфраструктури в наших статтях «Вас все одно атакують: що робити з цим фактом?», «Модель Zero Trust: принципи та переваги» та «7 порад для захисту ІТ-інфраструктури».

Якщо у вас залишилися питання з боротьби з вразливостями вашої ІТ-інфраструктури, зв’яжіться з нами, і ми допоможемо вирішити будь-яку ситуацію з ІТ-інфраструктурою.