fbpx
Recommendations to secure remote work
16Nov 2020

Щоб запобігти поширенню коронавіруса, багато компаній стали переводити своїх співробітників на віддалену роботу. А щоб запобігти кібер-атакам і витоку даних, багато компаній стали організовувати відповідний захист усіх пристроїв і процесів проти зловмисників.

Співробітникам, щоб підключитися до корпоративної мережі, надають корпоративні комп’ютери або віддалене з’єднання, щоб вони могли повноцінно працювати навіть з дому. Компанія в свою чергу повинна гарантувати, що підключення до корпоративної мережі буде безпечним. Як це зробити?

Основні поради для створення безпечного віддаленого доступу до вашої корпоративної мережі

  1. Встановіть антивірус або EDR-систему. Вона аналізує всі процеси на комп’ютері та знаходить ненадійні. Ваша компанія зможе запобігти кібер-атаки, якими користуються хакери, щоб проникнути в вашу систему через комп’ютер одного зі співробітників.
  2. Використовуйте VPN-з’єднання, щоб підключиться до корпоративної мережі. VPN допоможе створити захищену локальну мережу і відкриє можливість для використання тунелю даних ваших серверів.
  3. Створіть складні паролі. Вашим співробітникам варто придумати паролі, які важко розшифрувати, для будь-якої корпоративної служби, щоб уникнути злому.
  4. Впровадьте багатофакторну автентифікацію. Складний пароль – це добре, але багатофакторна автентифікація в будь-якому випадку не завадить. З її допомогою можна захистити пошти співробітників, корпоративні дані, ресурси, портали і хмарні додатки.
  5. Використовуйте системи брандмауера. Саме ця система захищає вашу корпоративну мережу від зовнішніх атак в першу чергу. З її допомогою ви можете відстежувати будь-який вхідний і вихідний трафік. Брандмауер може блокувати тій чи іншій трафік, якщо він не відповідає вашій політиці безпеки.
  6. Впровадьте служби моніторингу, реагування і виправлення різних збоїв для всіх користувачів, мереж і додатків. Щоб ці служби працювали без ускладнень, важливо підготувати їх до збільшення кількості пристроїв і процесів під час віддаленої роботи. Будьте уважні до документації, яка містить конфіденційну інформацію. Справитися з цим завданням вам допоможе аудит ваших корпоративних даних на всіх комп’ютерах.

Не відомо, що нас чекає в майбутньому. Може трапитися так, що 90% всіх компаній перейде на віддалену роботу. Поки це тільки теорія. Але ми впевнені, що будь-яка компанія повинна приділяти особливу увагу кібербезпеці корпоративної мережі.

Перевіряйте, вивчайте це питання, шукайте оптимальні варіанти захисту, звертайтеся до професіоналів для консультації. Адже будь-яка лазівка ​​в системі захисту може коштувати не тільки грошей, але і витоку конфіденційних даних.


Як забезпечити IT-інфраструктуру для віддаленої роботи?

Які проблеми виникають при організації віддаленої роботи, як правильно організувати віддалений доступ співробітників, як бути з навантаженням на ІТ-інфраструктуру і багато іншого читайте в статті «Віддалена робота: Як Компанії Організовують Інфраструктуру».