fbpx
Data-storage-solution
4Aug 2022
Aug 4, 2022

Сучасному бізнесу доводиться керувати постійно зростаючим обсягом даних, що надходять з безлічі джерел. Ці дані мають зберігатись в надійному та захищеному місці, яке дозволить легко створювати резервні копії даних для безпечного зберігання та швидкого відновлення в разі непередбачуваних обставин, несподіваного збою або кібератаки.

Є різні типи даних і для їх зберігання потрібен різний підхід:

– Якщо це файли, до яких постійно потрібен активний доступ, то місцем їх зберігання може бути корпоративний портал, або файлове сховище на віртуальному сервері в приватній хмарі, або готовий сервіс, наприклад Techcloud.

– Для бекапів сторонньої площадки можна використовувати віддалений хмарний репозиторій (по суті це віртуалка, але менш потужна і з повільнішими та дешевшими дисками), при цьому є можливість додатково замовити послуги з налаштування і управління.

– Якщо потрібне самостійне управління резервним копіюванням, то можна орендувати місце в захищеному SFTP-сховищі.

– Для зберігання архіву бекапів, тобто копії резервних копій для підстраховки, можна використати S3-сумісне сховище, тут швидкість копіювання менша, але воно доступне по ціні.

Розглянемо докладніше декілька рішень для зберігання даних.

FTP/SFTP-сервер

FTP/SFTP-сервер – це віртуальний сервер, що розташований на вашому фізичному сервері, або у хмарі, працює по протоколу FTP або SFTP та призначений для передачі та зберігання файлів.

FTP як протокол передачі файлів існує з 1990-х. Це спосіб передачі файлів на будь-який комп’ютер у світі, підключений до Інтернету. SFTP (SSH File Transfer Protocol) — протокол, призначений для виконання різних операцій з файлами поверх надійного і безпечного з’єднання.

Переваги SFTP-сервера:
 • Підвищується швидкість та ефективність бізнес-процесів

Сервери SFTP можуть легко підтримувати передачу великих файлів, а також масову передачу файлів, тобто передачу кількох файлів за один раз. Завдяки цьому економиться час співробітників та компанії.

 • Зменшуються ризики під час обміну даними

SFTP зберігає конфіденційність і цілісність даних, адже має кілька механізмів безпеки, таких як шифрування, автентифікація з відкритим ключем, перевірка цілісності та достовірності даних, автентифікація хоста.

 • Підвищується доступність даних

Сервери SFTP можуть надавати служби безпечної передачі файлів як клієнтським програмам, так і іншим серверам SFTP. Іншими словами, вони можуть задовольнити сценарії використання «користувач-сервер» і «сервер-сервер».

Хмарне сховище TechCloud

Хмарне сховище – це сервіс зберігання та обміну файлами, який розміщується в Інтернеті, доступ до файлів здійснюється через веб-браузер або настільний клієнт, що дозволяє користувачам отримувати доступ до всіх своїх файлів у хмарі.

Хмарне сховище TechCloud – це хмарний сервіс, який дозволяє зберігати файли за межами локальної інфраструктури і при цьому мати до них цілодобовий доступ з будь-якої точки світу та з будь-якого пристрою.

Можливості TechCloud:
 • Спільна робота з документами
 • Безпечні парольні посилання
 • Шифрована передача даних
 • Поділ прав користувачів
 • Онлайн редагування документів
 • Перегляд/відтворення медіа (фото/відео/аудіо)
 • Синхронізація між пристроями
 • Інтеграція з іншими системами
Переваги TechCloud:
 • Легка та швидка масштабованість: наше сховище – це жива система, яка підлаштовується під ваші потреби тут і зараз.
 • Комфортна віддалена робота як в офісі: ваші співробітники можуть без жодних проблем працювати віддалено, маючи лише доступ в інтернет.
 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс: не потрібна спеціальна підготовка, щоб користуватись ним.
Порівняння TechCloud та FTP/SFTP-сервера

Є дві основні функції, які виконують обидва ці рішення – зберігання файлів та обмін файлами, проте це все ж різні сервіси.

Тож давайте розберемось у чому принципова відмінність між хмарним сховищем та FTP/SFTP-сервером:
 1. При роботі з FTP/SFTP-сервером обов’язково потрібні FTP-клієнти для підключення до серверу, де зберігаються файли. А при роботі з хмарним файловим сервісом достатньо будь-якого браузеру. Клієнти у вигляді настільних та мобільних додатків також є. Якщо їх використовувати, то буде локально створюватись копія файлів, котрі є в хмарі, а також в хмару завантажуватись файли, котрі додані локально. Тобто у користувача буде декілька копій даних, що зберігатимуться в хмарі та на пристроях, де встановлено клієнта.
 2. У FTP/SFTP-сервіса немає функції версіонності файлів. Хмарне сховище навпаки дозволяє працювати з версіями файлів, що дає можливість переглядати зміни, які були здійснені з файлами.
 3. Файлами, що зберігаються на FTP/SFTP-серверах, не можна поділитись за посиланням на відміну від тих, що зберігаються у хмарному сховищі.
 4. Хмарне сховище дозволяє одночасно редагувати файли, а також відтворювати медіа (аудіо, відео, фото), FTP/SFTP-сервер – ні.
Коротка порівняльні таблиця для тих, хто не любить багато читати
КритерійХмарне сховище TechCloudХмарний FTP/SFTP-сервер
ПідключенняЧерез будь-який браузер, а також через настільний чи мобільний клієнтВиключно через FTP-клієнт
Версіонність файлівТакНі
Надання доступуЗа посиланнямТільки через обліковий запис
Розмежування прав доступуТакНі
Спільна робота над документамиТакНі
Редагування файлів та відтворення медіаТакНі
Найкраще підходить дляСпільної роботи з документамиПередачі та зберігання файлів великого розміру, наприклад, бекапів

S3-сумісне сховище

S3-сумісне сховище – це масштабована служба зберігання, яка базується на технології зберігання об’єктів. Доступ до даних можна отримати з будь-якого місця через Інтернет та API S3. Доступне за ціною об’єктне сховище дозволяє зберігати дані будь-якого типу у вихідному форматі.

Сховище S3 надає такі ключові функції:
 • «Бакети» — дані зберігаються у «бакетах», кожен з яких може зберігати необмежену кількість неструктурованих даних.
 • Еластична масштабованість — S3 не має обмежень на обсяг пам’яті. Окремі об’єкти можуть мати розмір до 5 ТБ.
 • Гнучка структура даних — кожен об’єкт ідентифікується за допомогою унікального ключа, і можна використовувати метадані для гнучкої організації даних.
 • Завантаження даних — є можливість ділитись даними з будь-ким в організації чи за її межами та надавати дозвіл на завантаження даних через Інтернет.
 • Дозволи — призначення дозволів на рівні «бакетів» або об’єктів, щоб гарантувати доступ до даних лише авторизованим користувачам.
 • API – API S3, який надається як інтерфейси REST, що інтегрується з великою кількістю існуючих інструментів.

Компанія Techexpert пропонує наступні варіанти зберігання даних: VPS, віддалений репозиторій для бекапів, SFTP-сервер, S3-сумісне сховище, хмарне сховище TechCloud.

Окрім цього, ми пропонуємо:
 • послуги з міграції в хмару (міні-аудит, рекомендації по оптимізації ресурсів, перехід на інші продукти/платформи)
 • публічні сервіси Microsoft M365 та Azure
 • технічну підтримку хмарних рішень
 • супутні послуги (ліцензування, резервне копіювання, моніторинг)
Якщо ви ще не вирішили, який з цих варіантів зберігання даних підійде вам, то звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів.