Побудова мережевої інфраструктури: можливості та нюанси

Network infrastructure

Якщо компанія планує своє успішне майбутнє, їй необхідно враховувати чинні тенденції бізнес-ринку. Крім цього, важливо враховувати корпоративні процеси. Чим краще вони синхронізовані між собою, тим простіше йти в ногу з сучасністю.

Синхронізація процесів ґрунтується на вмінні ними управляти. Тут компанія повинна знати, як правильно збирати, аналізувати та зберігати дані, які відповідають за рішення. Така інформаційна система працює на мережевій інфраструктурі. Без неї в організації можуть виникнути проблеми з:

  • Пошуком, збором і передачею даних;
  • Можливістю повноцінно користуватися корпоративною інформацією на віддалену роботу або під час робочих поїздок;
  • Груповою роботою над одним документом.

Ці та інші схожі проблеми вирішуються за допомогою правильно організованої мережевої інфраструктури.

Що ж таке «мережева інфраструктура»?

За допомогою мережевої інфраструктури організації обмінюються даними та пов’язують всі робочі ІТ-елементи. Мережева інфраструктура може сильно відрізнятися з точки зору:

  • розміру покривається території;
  • кількості підключених користувачів;
  • кількості та видів доступних послуг.

Мережева інфраструктура складається з:

  • Активного обладнання (комутатори, маршрутизатори й т.д.);
  • Пасивних пристроїв (кабелі, кабельні канали, монтажні шафи, комутаційні панелі, розетки інформаційного типу);
  • периферійних комп’ютерів і обладнання (ксерокси, робочі станції, сервери, принтери та сканери);
  • ПО для управління та моніторингу мережевої інфраструктури.

Важливість моніторингу мережевої інфраструктури

Якість процесу моніторингу залежить від того чи є у вашого адміністратора спеціальні інструменти чи ні. Якщо вони відсутні, адміністратор найчастіше здійснює інцидентний моніторинг, тобто використовує, грубо кажучи, метод «поломок». Якщо щось виходить з ладу, він усуває поломку.

Для своєчасного виправлення помилок і передбачення проблем необхідний щоденний контроль мережевої інфраструктури. Наприклад, якщо не контролювати працездатність щоденного процесу резервного копіювання, то, в разі збою, у компанії може не виявитися потрібного бекапа і не буде даних для відновлення. Це спричинить фінансові, організаційні та інші втрати.

Наявність інструментів моніторингу підвищує якість роботи вашого адміністратора. Адміністратор з правильними інструментами може:

  • передбачити можливі проблеми, наприклад, з навантаженням на сервери через брак потужностей;
  • визначити заздалегідь, що потрібно зробити, щоб уникнути збоїв;
  • швидко зреагувати на інцидент в будь-який час доби;
  • мати можливість провести дослідження інциденту і з’ясувати причину його виникнення.

Вендори пропонують організаціям спеціальні продукти, на зразок Aruba AirWave (продукт HPE), Cisco Prime, системи з відкритим вихідним кодом Zabbix, і інші. Такі системи виконують централізований моніторинг і надають можливість управління мережевою інфраструктурою. Моніторинг проходить на постійній основі. Якщо відбувається збій або виникає будь-яка інша проблема в мережевій інфраструктурі, інструмент відразу ж повідомляє про це адміністратора. Такі продукти перевіряють:

  • доступність сайтів компанії;
  • роботу серверів на базі різних ОС;
  • роботу серверних додатків і служб;
  • мережеве обладнання (комутатори, маршрутизатори й т.д.)

Після перевірки, всі дані збираються у звіт і відправляються на електронну пошту або смс повідомлення.

Адміністратор (ІТ-відділ) повинен стежити за конфігурацією і техпідтримкою мережевої інфраструктури. Адже з кожним роком комплексність інфраструктури зростає та вашій організації необхідно адаптуватися, щоб була можливість швидко і якісно вирішувати завдання. В результаті, масштабованість і гнучкість мережевої інфраструктури безпосередньо впливає на функціональність використовуваних продуктів і інфраструктурних сервісів.

Аутсорсинг вашої мережевої інфраструктури

Для досягнення успіхів у бізнесі, компанії варто пам’ятати про важливість правильного управління мережевою інфраструктурою. У неї може входити велика кількість апаратного і програмного забезпечення. Якщо робота компанії не пов’язана з ІТ-сферою, їй буде непросто керувати ними. Тому існує можливість використовувати аутсорсинг.

За допомогою аутосорсингу мережевої інфраструктури ви можете:

  • сконцентруватися на більш важливих завданнях. Замість того, щоб постійно контролювати справність інфраструктури, адміністратор може зайнятися більш пріоритетними завданнями.
  • заощадити на капітальних витратах при купівлі обладнання і ПЗ. Компанія-постачальник послуг аутсорсингу має партнерські контракти з відомими вендорами, шляхом чого вона надає необхідне апаратне/програмне забезпечення за більш вигідними цінами.
  • підвищити рівень безпеки мережевої інфраструктури. Ми стежимо за тим, щоб ваша мережева інфраструктура відповідала вимогам безпеки та функціональності. При необхідності впроваджуються спеціалізовані сервіси та додатки. Це мінімізує кількість помилок. Навіть при їх виникненні, їх швидко виправляють наші фахівці.
  • підвищити функціональність вашої інфраструктури. Це дозволить впроваджувати складніші бізнес-процеси, автоматизувати рутинні завдання і т.д. Наша команда допоможе упорядкувати та стандартизувати технічне обслуговування мережевої інфраструктури, що спростить управління внутрішніми процесами компанії.

ІТ-рішення TechExpert для мережевої інфраструктури

При проектуванні та розгортанні мережевої інфраструктури компанія TechExpert стежить за вибором рішень.

Якщо необхідно забезпечити безперервність роботи мережі, навіть в разі збою одного з маршрутизаторів, ми пропонуємо побудову відмовостійкого периметра мережі на основі продуктів Cisco.

Якщо ви хочете захистити мережу від зовнішніх атак і отримати централізоване управління безпекою, ми пропонуємо створення безпечного периметра мережі на основі продуктів CheckPoint.

Для бездротових мереж використовуються також мережеві рішення Aruba і Aruba Beacons, Cisco Meraki, Cisco Wireless і інші.

Для безпеки мережевої інфраструктури ми використовуємо ADVA, Check Point, Cisco Network Management, Cisco Routing and Switching, Cisco Security, F5, Fortinet, Radware, WatchGuard та інше обладнання.


Компанія TechExpert має роки досвіду у сфері створення й управління мережевою інфраструктурою. Наші кейси тому підтвердження. Якщо у вас виникли питання зі створення або підтримці мережевої інфраструктури, наш фахівець готовий відповісти на них – контакти.