Microsoft Build 2021: нові можливості для розробників

Microsoft 2021

25-26 травня компанія Microsoft провела щорічну конференцію Microsoft Build. За словами спікерів, у девелоперів з’явиться більше можливостей, щоб допомогти зі sustainable development. Серед головних анонсів, на які варто звернути увагу:

Компанія запустить додатки Linux на базі графічного інтерфейсу користувачів (GUI) в Windows 10. Тепер девелопери зможуть безпосередньо запускати редактори, утиліти nf всі необхідні додатки для розробки, виправлення, перевірки q управління створених додатків Linux.

Завдяки співпраці з OpenAI компанія Microsoft створила інструмент штучного інтелекту на основі нейромережевої моделі GPT-3. Цей інструмент буде інтегрований в low-code розробку продукту Power Apps і допоможе з автозаповненням коду.

Microsoft разом з партнерами планує скоро запустити Фонд Green Software Foundation. Основна мета фонду полягає в підтримці екосистеми планети. Фонд об’єднує різні стандарти, практики, інструменти та професіоналів для впровадження ідеї sustainable development в сферу розробки.

Запускається нова категорія сервісів Azure Applied AI. З їх допомогою девелопери зможуть набагато швидше розробляти рішення з використанням штучного інтелекту для популярних сценаріїв в бізнес-сфері. Серед сценаріїв: робота з клієнтами, аналіз і перевірка документів, робота з даними з різних матеріалів і багато іншого.

Об’єднання можливостей GitHub і Azure Security Center. Це дозволить розробникам стежити за результатами аналітики контейнерів з GitHub Actions. За допомогою подібної інтеграції команди Security Operations зможуть швидше помічати і повідомляти про проблеми в мережі розробникам, а ті відповідно зможуть швидше їх виправляти.

Тепер девелопери будуть використовувати Azure Arc для відкриття різних сервісів Azure на основі Kubernetes. Це дозволить працювати з додатками Azure на локальних серверах, обладнанні граничних обчислень і різних хмарах від різних провайдерів послуги.

Microsoft представив нововведення для девелоперів, які працюють з Microsoft Teams. Тепер вони зможуть впровадити набагато більше сценаріїв з використання програми. Серед яскравих прикладів: API автоматизація онлайн-зустрічей (на кшталт автоматичного початку і завершення), виступ відразу декількох співробітників, можливість використовувати власні фони під час використання Together mode і, нарешті, відкриття аудіо- та відеопотоків в реальному часі для перекладу, заміток і розшифровування сказаного.

Компанія впровадила розширення Visual Studio в продукт Power Platform. З його допомогою девелопери зможуть використовувати функції Visual Code в Power Platform, щоб спільно працювати над проектами разом з іншими відділами і девелоперами.

Також вийде Visual Studio 2019 з v16.10 GA і v16.11. Фахівці відновили різні функції з продуктивності й інструментів профілювання, прискорили процес інтеграції з Git і подбали про додавання стандарту C ++ 20.

Microsoft представила нову версію 1.9 програми Windows Terminal. Серед нових можливостей будуть оновлення в інтерфейсі налаштувань, дефолтний термінал, новий Quake mode і нововведення в Cascadia Code.

Представники Microsoft заявили про вихід .NET 6 в середині осені. Поки версія знаходиться в тестовому режимі і ще допрацьовується до необхідного стану.

У новій версії .NET 6 будуть поліпшення ASP.NET. Фахівці компанії Microsoft додадуть Async streaming, minimal APIs, HTTP logging middleware, оновлені шаблони single-page app (SPA), обмеження generic type в Razor, додаток .NET MAUI Blazor, функцію Blazor error boundaries, компіляцію Blazor WebAssembly ahead-of-time ( AOT) і багато іншого.

Стала доступна четверта попередня версія .NET Multi-platform App UI або .NET MAUI. В оновленні будуть нові функції підтримки для запуску Blazor на ПК, більше блоків для розробки комплексних програм для різних платформ. Офіційно версія вийде на початку листопада.

Була випущена четверта попередня версія Entity Framework Core 6.0: Performance Edition, оновлення якої сконцентрувалося на підвищення продуктивності. Тести для галузі TechEmpower Fortunes показали, що продуктивність збільшилася на 70% в порівнянні з попередньою версією.

Microsoft також випустили попередню версію SecretManagement 1.1.0. Хоч зміни були і незначними, але вони важливі для авторів розширень і власників сховищ розширень. Фахівці Microsoft рекомендують протестувати будь-які зміни в сховищах, поки програма працює в попередній версії.

Для тих, хто хоче працювати з Microsoft Azure, компанія випустила безкоштовний курс зі створення безсерверних додатків з усім стеком. Курс підійде і досвідченим фахівцям, і новачкам в сфері.

Microsoft оголосила, що стане загальнодоступною збірка дистрибутива OpenJDK. Вихідний код буде відкритим і його можна буде розгорнути на будь-якій платформі. У збірку будуть входити файли для Java 11, які працюють на OpenJDK 11.0.11 + 9 x64 server і операційних системах на кшталт Linux, Windows і macOS.


Як бачимо, Microsoft все так само наголошує на розвитку Microsoft Azure, розв’язанні питань безпеки, створенні ефективного робочого місця та комунікації в період віддаленої роботи. Подивимося, що з цього вийде.