Новий підхід до безпеки External Attack Surface Management

В еру цифрових технологій користування зовнішніми сторонніми сервісами та ресурсами стало звичайною справою для кожного інтернет-користувача. А будь-які зовнішні ресурси, що не належать вашій компанії й не контрольовані вами, є зовнішніми загрозами кібербезпеці IT-інфраструктури бізнесу.

Більшість цих сторонніх активів та джерел побічно пов’язані з веб-сайтами, додатками та основною IT-мережею організації, але тільки сама компанія несе відповідальність за безпеку всієї цієї екосистеми. Порушення в будь-якому місці цих ланцюжків може призвести до компрометації послуг і, зрештою, користувачів, клієнтів та бізнесу.

Відома дослідницька компанія Gartner назвала цю вразливу онлайн-екосистему «зовнішньою поверхнею атаки» і запропонувала залучити новий підхід управління цим периметром інформаційної безпеки.

Управління зовнішньою поверхнею атаки (External Attack Surface Management)

External Attack Surface Management (EASM) охоплює процеси та технології, необхідні для знаходження зовнішніх активів та ефективного управління вразливістю цих активів. Прикладами можуть бути сервери, облікові дані, неправильна конфігурація загальнодоступної хмари та вразливість програмного коду сторонніх партнерів. Усіма цими слабкими місцями вашого периметру інформаційної безпеки завжди готові скористатися зловмисниками. Тому важливо забезпечити надійну кібербезпеку компанії.

Для якісного захисту вашого бізнесу від вразливостей можна використовувати такі EASM рішення:

  • Виявлення IT-активів – автоматизований процес виявлення всіх скоординованих з вашою компанією активів, які можуть стати серйозною проблемою для безпеки IT-інфраструктури, за допомогою платформи EASM, що виконує ітерацію по кожному з’єднанню, вбудовуванню коду або посиланню для створення повного зовнішнього вигляду великої онлайн-екосистеми. вашої організації.
  • Аналіз вразливостей – проводиться після виявлення зовнішніх активів компанії з метою оцінки їхньої вразливості системою EASM, яка не тільки повідомляє про знайдену вразливість співробітників служби безпеки, але й пропонує можливі рішення щодо усунення знайденої проблеми.

Впровадження підходу EASM

Крім виявлення зовнішніх IT-активів та аналізу їх уразливості, платформи EASM допомагають досягти деяких другорядних, але таких же важливих цілей безпеки.

Безпека в хмарі

Оренда хмарних сервісів, яку пропонують провайдери послуг для зберігання даних, стала новою нормою для багатьох компаній. У хмарне сховище переносяться не тільки дані компаній, а й цілі системи чи проєкт, у ньому здійснюється розробка додатків. Тому особливо важливо забезпечувати повну безпеку в хмарі, що дозволяють зробити платформи EASM. Система управління зовнішньою поверхнею атак EASM безперервно проводить інвентаризацію всіх хмарних активів та допомагає контролювати всі процеси у хмарі.

Витоки облікових даних

Одним із критичних методів кібератаки, яким найчастіше користуються зловмисники, є отримання доступу до облікових даних користувачів для можливості проникнення до більш важливих систем. Платформи EASM здатні знаходити сторінки входу, які є вразливими для парсингу облікових даних, допомагаючи тим самим виключити атаки за рахунок доступу до облікових записів користувача всередині мережі.

Оцінка вразливості дочірніх компаній

Зовнішні загрози кібербезпеці все частіше походять від невідомих, загублених або покинутих IT-активів, коли управління IT-безпекою поширюється на кілька організацій, включаючи дочірні компанії. Рішення EASM дозволяють проводити оцінку вразливості між усіма активами, включаючи цифрові, що належать дочірнім компаніям, які можуть становити ризик для підключеної основної інфраструктури компанії.


Для вирішення питання захисту всієї своєї IT-екосистеми багато компаній включають EASM до стратегії управління ризиками бізнесу. EASM має впроваджуватися разом із додатковими корпоративними платформами управління загрозами та вразливостями. Ухвалення правильного рішення щодо управління зовнішньою поверхнею атак дасть вашій компанії найбільш скоординований підхід до корпоративної безпеки, що, своєю чергою, стане ефективним способом зниження ризиків.

Компанія TechExpert надає комплексні послуги з кібербезпеки й завжди готова допомогти у розробці ефективної стратегії безпеки вашої інформаційної системи. Отримайте більше інформації про послуги, зв’язавшись з нашим фахівцем.