Аналітична компанія Canalys недавно провела дослідження щодо ситуації в сфері кіберзахисту та зробила неприємні для всіх висновки. Поки компанії збільшують бюджети на захист корпоративних даних, число успішних кібератак зростає з такою ж швидкістю.
Статистика 2020 року показує, що за цей період було взламано більше записів, ніж за минулі 15 років. На число взломів сильно вплинули спеціальні віруси-вимагачі, у яких основною метою були лікарні та інші організації охорони здоров’я з появою коронавируса. Через такі атаки великим і дрібним компаніям довелося закритися. Ті, хто змогли пережити атаки, екстрено впроваджували нові стратегії щодо захисту даних. Але, як показує практика, швидкі рішення в сфері кіберзахисту можуть привести до виникнення нових вразливостей в системі. А значить, кіберзлодії все так само можуть успішно атакувати мережі компаній.
Тепер серед кібершахраїв часто виділяють дві групи:
- Зовнішні – ті, які проникають в системи та крадуть дані користувачів в різних шахрайських цілях;
- Внутрішні – ті, які працюють в організації та зливають дані на чорний ринок, щоб отримати за це великі суми.
Обидві групи шахраїв можна виявити, якщо компанії будуть розвивати кібербезпеку даних і постійно стежити за станом ІТ-інфраструктури. Компанія TechExpert у своєму розпорядженні володіє всіма необхідними технологіями та інструментами, щоб допомогти вам впоратися з цими двома завданнями кіберзахисту.
Зі звіту також видно, що інвестиції в захист даних за 2020 рік збільшилися на 10% з попереднього року і становлять близько 53 мільярдів доларів. Якщо ж ми говоримо про продукти, які використовуються на віддаленій роботі під час пандемії, то тут витрати збільшилися ще більше. Наприклад:
- витрати на хмарні рішення збільшилися на 33%;
- продаж роутерів збільшився на 40%;
- продажі веб-камер марки Logitech піднялися на 138%;
- дохід Zoom піднявся на 300%.
Крім цього, статистика показала, що масовий перехід на віддалену роботу змістив увагу з традиційних мережевих рішень з кібербезпеки. Адже робота співробітників поза офісом в рази ускладнює завдання щодо захисту ІТ-інфраструктури. Цю проблему взяла до уваги компанія Fortinet і постаралася вкласти в нову версію FortiOs усі ті рішення, яких так не вистачає в 2021 році. Якщо ви хочете забезпечити захист даних на базі продукту Fortinet, ми з готовністю надамо вам цю послугу.
Який урок ми можемо з цього винести? У 2021 році компанія без належної інформаційної безпеки – це як будинок з кволим замком. Начебто захист і є, але вона буде марна навіть при незначному проникненні. Звіти Canalys чітко показують, що компаніям варто сконцентрувати свою увагу на кібербезпеці під час розробки цифрових планів, якщо вони не бажають мати справу з великим витоком цінної інформації та постійними кібератаками.
Зв’яжіться з нами вже сьогодні та отримайте детальну консультацію про те, як компанія TechExpert може допомогти вам з поліпшенням інформаційної безпеки вашої компанії.