Сучасному бізнесу доводиться керувати постійно зростаючим обсягом даних, що надходять з безлічі джерел. Ці дані мають зберігатись в надійному та захищеному місці, яке дозволить легко створювати резервні копії даних для безпечного зберігання та швидкого відновлення в разі непередбачуваних обставин, несподіваного збою або кібератаки.
Є різні типи даних і для їх зберігання потрібен різний підхід:
– Якщо це файли, до яких постійно потрібен активний доступ, то місцем їх зберігання може бути корпоративний портал, або файлове сховище на віртуальному сервері в приватній хмарі, або готовий сервіс, наприклад Techcloud.
– Для бекапів сторонньої площадки можна використовувати віддалений хмарний репозиторій (по суті це віртуалка, але менш потужна і з повільнішими та дешевшими дисками), при цьому є можливість додатково замовити послуги з налаштування і управління.
– Якщо потрібне самостійне управління резервним копіюванням, то можна орендувати місце в захищеному SFTP-сховищі.
– Для зберігання архіву бекапів, тобто копії резервних копій для підстраховки, можна використати S3-сумісне сховище, тут швидкість копіювання менша, але воно доступне по ціні.
Розглянемо докладніше декілька рішень для зберігання даних.
FTP/SFTP-сервер
FTP/SFTP-сервер – це віртуальний сервер, що розташований на вашому фізичному сервері, або у хмарі, працює по протоколу FTP або SFTP та призначений для передачі та зберігання файлів.
FTP як протокол передачі файлів існує з 1990-х. Це спосіб передачі файлів на будь-який комп’ютер у світі, підключений до Інтернету. SFTP (SSH File Transfer Protocol) — протокол, призначений для виконання різних операцій з файлами поверх надійного і безпечного з’єднання.
Переваги SFTP-сервера:
- Підвищується швидкість та ефективність бізнес-процесів
Сервери SFTP можуть легко підтримувати передачу великих файлів, а також масову передачу файлів, тобто передачу кількох файлів за один раз. Завдяки цьому економиться час співробітників та компанії.
- Зменшуються ризики під час обміну даними
SFTP зберігає конфіденційність і цілісність даних, адже має кілька механізмів безпеки, таких як шифрування, автентифікація з відкритим ключем, перевірка цілісності та достовірності даних, автентифікація хоста.
- Підвищується доступність даних
Сервери SFTP можуть надавати служби безпечної передачі файлів як клієнтським програмам, так і іншим серверам SFTP. Іншими словами, вони можуть задовольнити сценарії використання «користувач-сервер» і «сервер-сервер».
Хмарне сховище TechCloud
Хмарне сховище – це сервіс зберігання та обміну файлами, який розміщується в Інтернеті, доступ до файлів здійснюється через веб-браузер або настільний клієнт, що дозволяє користувачам отримувати доступ до всіх своїх файлів у хмарі.
Хмарне сховище TechCloud – це хмарний сервіс, який дозволяє зберігати файли за межами локальної інфраструктури і при цьому мати до них цілодобовий доступ з будь-якої точки світу та з будь-якого пристрою.
Можливості TechCloud:
- Спільна робота з документами
- Безпечні парольні посилання
- Шифрована передача даних
- Поділ прав користувачів
- Онлайн редагування документів
- Перегляд/відтворення медіа (фото/відео/аудіо)
- Синхронізація між пристроями
- Інтеграція з іншими системами
Переваги TechCloud:
- Легка та швидка масштабованість: наше сховище – це жива система, яка підлаштовується під ваші потреби тут і зараз.
- Комфортна віддалена робота як в офісі: ваші співробітники можуть без жодних проблем працювати віддалено, маючи лише доступ в інтернет.
- Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс: не потрібна спеціальна підготовка, щоб користуватись ним.
Порівняння TechCloud та FTP/SFTP-сервера
Є дві основні функції, які виконують обидва ці рішення – зберігання файлів та обмін файлами, проте це все ж різні сервіси.
Тож давайте розберемось у чому принципова відмінність між хмарним сховищем та FTP/SFTP-сервером:
- При роботі з FTP/SFTP-сервером обов’язково потрібні FTP-клієнти для підключення до серверу, де зберігаються файли. А при роботі з хмарним файловим сервісом достатньо будь-якого браузеру. Клієнти у вигляді настільних та мобільних додатків також є. Якщо їх використовувати, то буде локально створюватись копія файлів, котрі є в хмарі, а також в хмару завантажуватись файли, котрі додані локально. Тобто у користувача буде декілька копій даних, що зберігатимуться в хмарі та на пристроях, де встановлено клієнта.
- У FTP/SFTP-сервіса немає функції версіонності файлів. Хмарне сховище навпаки дозволяє працювати з версіями файлів, що дає можливість переглядати зміни, які були здійснені з файлами.
- Файлами, що зберігаються на FTP/SFTP-серверах, не можна поділитись за посиланням на відміну від тих, що зберігаються у хмарному сховищі.
- Хмарне сховище дозволяє одночасно редагувати файли, а також відтворювати медіа (аудіо, відео, фото), FTP/SFTP-сервер – ні.
Коротка порівняльні таблиця для тих, хто не любить багато читати
Критерій | Хмарне сховище TechCloud | Хмарний FTP/SFTP-сервер |
Підключення | Через будь-який браузер, а також через настільний чи мобільний клієнт | Виключно через FTP-клієнт |
Версіонність файлів | Так | Ні |
Надання доступу | За посиланням | Тільки через обліковий запис |
Розмежування прав доступу | Так | Ні |
Спільна робота над документами | Так | Ні |
Редагування файлів та відтворення медіа | Так | Ні |
Найкраще підходить для | Спільної роботи з документами | Передачі та зберігання файлів великого розміру, наприклад, бекапів |
S3-сумісне сховище
S3-сумісне сховище – це масштабована служба зберігання, яка базується на технології зберігання об’єктів. Доступ до даних можна отримати з будь-якого місця через Інтернет та API S3. Доступне за ціною об’єктне сховище дозволяє зберігати дані будь-якого типу у вихідному форматі.
Сховище S3 надає такі ключові функції:
- «Бакети» — дані зберігаються у «бакетах», кожен з яких може зберігати необмежену кількість неструктурованих даних.
- Еластична масштабованість — S3 не має обмежень на обсяг пам’яті. Окремі об’єкти можуть мати розмір до 5 ТБ.
- Гнучка структура даних — кожен об’єкт ідентифікується за допомогою унікального ключа, і можна використовувати метадані для гнучкої організації даних.
- Завантаження даних — є можливість ділитись даними з будь-ким в організації чи за її межами та надавати дозвіл на завантаження даних через Інтернет.
- Дозволи — призначення дозволів на рівні «бакетів» або об’єктів, щоб гарантувати доступ до даних лише авторизованим користувачам.
- API – API S3, який надається як інтерфейси REST, що інтегрується з великою кількістю існуючих інструментів.
Компанія Techexpert пропонує наступні варіанти зберігання даних: VPS, віддалений репозиторій для бекапів, SFTP-сервер, S3-сумісне сховище, хмарне сховище TechCloud.
Окрім цього, ми пропонуємо:
- послуги з міграції в хмару (міні-аудит, рекомендації по оптимізації ресурсів, перехід на інші продукти/платформи)
- публічні сервіси Microsoft M365 та Azure
- технічну підтримку хмарних рішень
- супутні послуги (ліцензування, резервне копіювання, моніторинг)