Де зберігати дані надійно, безпечно, зручно, доступно (порівняння різних рішень)

Data-storage-solution

Сучасному бізнесу доводиться керувати постійно зростаючим обсягом даних, що надходять з безлічі джерел. Ці дані мають зберігатись в надійному та захищеному місці, яке дозволить легко створювати резервні копії даних для безпечного зберігання та швидкого відновлення в разі непередбачуваних обставин, несподіваного збою або кібератаки.

Є різні типи даних і для їх зберігання потрібен різний підхід:

– Якщо це файли, до яких постійно потрібен активний доступ, то місцем їх зберігання може бути корпоративний портал, або файлове сховище на віртуальному сервері в приватній хмарі, або готовий сервіс, наприклад Techcloud.

– Для бекапів сторонньої площадки можна використовувати віддалений хмарний репозиторій (по суті це віртуалка, але менш потужна і з повільнішими та дешевшими дисками), при цьому є можливість додатково замовити послуги з налаштування і управління.

– Якщо потрібне самостійне управління резервним копіюванням, то можна орендувати місце в захищеному SFTP-сховищі.

– Для зберігання архіву бекапів, тобто копії резервних копій для підстраховки, можна використати S3-сумісне сховище, тут швидкість копіювання менша, але воно доступне по ціні.

Розглянемо докладніше декілька рішень для зберігання даних.

FTP/SFTP-сервер

FTP/SFTP-сервер – це віртуальний сервер, що розташований на вашому фізичному сервері, або у хмарі, працює по протоколу FTP або SFTP та призначений для передачі та зберігання файлів.

FTP як протокол передачі файлів існує з 1990-х. Це спосіб передачі файлів на будь-який комп’ютер у світі, підключений до Інтернету. SFTP (SSH File Transfer Protocol) — протокол, призначений для виконання різних операцій з файлами поверх надійного і безпечного з’єднання.

Переваги SFTP-сервера:
  • Підвищується швидкість та ефективність бізнес-процесів

Сервери SFTP можуть легко підтримувати передачу великих файлів, а також масову передачу файлів, тобто передачу кількох файлів за один раз. Завдяки цьому економиться час співробітників та компанії.

  • Зменшуються ризики під час обміну даними

SFTP зберігає конфіденційність і цілісність даних, адже має кілька механізмів безпеки, таких як шифрування, автентифікація з відкритим ключем, перевірка цілісності та достовірності даних, автентифікація хоста.

  • Підвищується доступність даних

Сервери SFTP можуть надавати служби безпечної передачі файлів як клієнтським програмам, так і іншим серверам SFTP. Іншими словами, вони можуть задовольнити сценарії використання «користувач-сервер» і «сервер-сервер».

Хмарне сховище TechCloud

Хмарне сховище – це сервіс зберігання та обміну файлами, який розміщується в Інтернеті, доступ до файлів здійснюється через веб-браузер або настільний клієнт, що дозволяє користувачам отримувати доступ до всіх своїх файлів у хмарі.

Хмарне сховище TechCloud – це хмарний сервіс, який дозволяє зберігати файли за межами локальної інфраструктури і при цьому мати до них цілодобовий доступ з будь-якої точки світу та з будь-якого пристрою.

Можливості TechCloud:
  • Спільна робота з документами
  • Безпечні парольні посилання
  • Шифрована передача даних
  • Поділ прав користувачів
  • Онлайн редагування документів
  • Перегляд/відтворення медіа (фото/відео/аудіо)
  • Синхронізація між пристроями
  • Інтеграція з іншими системами
Переваги TechCloud:
  • Легка та швидка масштабованість: наше сховище – це жива система, яка підлаштовується під ваші потреби тут і зараз.
  • Комфортна віддалена робота як в офісі: ваші співробітники можуть без жодних проблем працювати віддалено, маючи лише доступ в інтернет.
  • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс: не потрібна спеціальна підготовка, щоб користуватись ним.
Порівняння TechCloud та FTP/SFTP-сервера

Є дві основні функції, які виконують обидва ці рішення – зберігання файлів та обмін файлами, проте це все ж різні сервіси.

Тож давайте розберемось у чому принципова відмінність між хмарним сховищем та FTP/SFTP-сервером:
  1. При роботі з FTP/SFTP-сервером обов’язково потрібні FTP-клієнти для підключення до серверу, де зберігаються файли. А при роботі з хмарним файловим сервісом достатньо будь-якого браузеру. Клієнти у вигляді настільних та мобільних додатків також є. Якщо їх використовувати, то буде локально створюватись копія файлів, котрі є в хмарі, а також в хмару завантажуватись файли, котрі додані локально. Тобто у користувача буде декілька копій даних, що зберігатимуться в хмарі та на пристроях, де встановлено клієнта.
  2. У FTP/SFTP-сервіса немає функції версіонності файлів. Хмарне сховище навпаки дозволяє працювати з версіями файлів, що дає можливість переглядати зміни, які були здійснені з файлами.
  3. Файлами, що зберігаються на FTP/SFTP-серверах, не можна поділитись за посиланням на відміну від тих, що зберігаються у хмарному сховищі.
  4. Хмарне сховище дозволяє одночасно редагувати файли, а також відтворювати медіа (аудіо, відео, фото), FTP/SFTP-сервер – ні.
Коротка порівняльні таблиця для тих, хто не любить багато читати
Критерій Хмарне сховище TechCloud Хмарний FTP/SFTP-сервер
Підключення Через будь-який браузер, а також через настільний чи мобільний клієнт Виключно через FTP-клієнт
Версіонність файлів Так Ні
Надання доступу За посиланням Тільки через обліковий запис
Розмежування прав доступу Так Ні
Спільна робота над документами Так Ні
Редагування файлів та відтворення медіа Так Ні
Найкраще підходить для Спільної роботи з документами Передачі та зберігання файлів великого розміру, наприклад, бекапів

S3-сумісне сховище

S3-сумісне сховище – це масштабована служба зберігання, яка базується на технології зберігання об’єктів. Доступ до даних можна отримати з будь-якого місця через Інтернет та API S3. Доступне за ціною об’єктне сховище дозволяє зберігати дані будь-якого типу у вихідному форматі.

Сховище S3 надає такі ключові функції:
  • «Бакети» — дані зберігаються у «бакетах», кожен з яких може зберігати необмежену кількість неструктурованих даних.
  • Еластична масштабованість — S3 не має обмежень на обсяг пам’яті. Окремі об’єкти можуть мати розмір до 5 ТБ.
  • Гнучка структура даних — кожен об’єкт ідентифікується за допомогою унікального ключа, і можна використовувати метадані для гнучкої організації даних.
  • Завантаження даних — є можливість ділитись даними з будь-ким в організації чи за її межами та надавати дозвіл на завантаження даних через Інтернет.
  • Дозволи — призначення дозволів на рівні «бакетів» або об’єктів, щоб гарантувати доступ до даних лише авторизованим користувачам.
  • API – API S3, який надається як інтерфейси REST, що інтегрується з великою кількістю існуючих інструментів.

Компанія Techexpert пропонує наступні варіанти зберігання даних: VPS, віддалений репозиторій для бекапів, SFTP-сервер, S3-сумісне сховище, хмарне сховище TechCloud.

Окрім цього, ми пропонуємо:
  • послуги з міграції в хмару (міні-аудит, рекомендації по оптимізації ресурсів, перехід на інші продукти/платформи)
  • публічні сервіси Microsoft M365 та Azure
  • технічну підтримку хмарних рішень
  • супутні послуги (ліцензування, резервне копіювання, моніторинг)
Якщо ви ще не вирішили, який з цих варіантів зберігання даних підійде вам, то звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів.