Мета проекту — модернізація та оптимізація серверної інфраструктури замовника.

Замовник планував зробити реструктуризацію існуючої серверної інфраструктури, знайти альтернативу фізичним серверам. Для замовника були важливими наступні чинники: простота адміністрування, можливість легкого та швидкого масштабування ресурсів, стабільність роботи, діагностика швидкодії. Після проведення передпроектного обстеження було запропоновано змінити поштову систему Postfix на Microsoft Exchange та частково розмістити ІТ-сервіси замовника у Бізнес-хмарі Onbiz.biz від Techexpert.

Завдання для виконавця проекту

  • Оптимізувати використання обчислювальних ресурсів
  • Правильно налаштувати IT-сервіси під потреби компанії
  • Організувати міграцію з поштової системи Postfix на Microsoft Exchange
  • Перенести у хмару частину ІТ-сервісів замовника, в тому числі сервери баз даних, 1С, SCCM, основний домен контроллер та пошту
  • Забезпечити безпеку передачі даних між користувачами та серверами

Архітектура рішення

Переїзд до хмари відбувався поступово. Спочатку перенесли частину сервісів, а саме ERP-системи та SCCM, в тестове середовище хмари, а після тестування та доналаштування перевели їх у прод. Також, в першу чергу, було розгорнуто хмарний домен контролер, який спочатку організовувався як вторинний, пізніше на нього були перенесені ролі з домен контролера, розташованого в локальній інфраструктурі, і він став основним. Наступним етапом була міграція пошти. В хмарі розгорталися віртуальні сервери для сервера поштових скриньок і прикордонного транспортного сервера, налаштовувалися необхідні правила та зв’язки, поступово на новому сервері створювалися поштові скриньки користувачів. Після готовності нової поштової системи було виконано одномоментне перемикання користувачів на новий сервер. Протягом стабілізаційного періоду віртуальні ресурси коректувалися для досягнення оптимальної продуктивності. За підсумком. Частину IT-інфраструктури розміщено у приватній хмарі: основний домен контролер, сервер віддалених робочих столів з 1С та M.E.Doc, TSG сервер, поштовий сервер та сервер SCCM. Організовано резервне копіювання віртуальних серверів, розміщених у хмарі. Локально в офісі залишився резервний домен-контролер, файловий сервер та ін. Для забезпечення безпечної передачі даних між хмарою та офісом організовано захищений VPN-тунель.

Завдання, які вирішуються, вигоди від рішення, які отримує бізнес

  • Максимальна продуктивність за «розумні» гроші
  • Проста в адмініструванні, легко масштабована, відмовостійка ІТ-інфраструктура
  • Безпечна передача даних між користувачами та серверами
  • Багатофункціональна корпоративна поштова система
  • Професійна технічна підтримка із дотриманням SLA