Новинка від Майкрософт Windows 365 представляє собою хмарну службу, яка автоматично створює новий тип віртуальних машин Windows (Cloud PC) для ваших кінцевих користувачів і надає продуктивність, безпеку та можливості спільної роботи в рамках Microsoft 365.

Кожен Cloud PC призначений для індивідуального користувача і виступає як його персональний Windows-пристрій.

Windows 365 поєднує в собі потужність і безпеку Windows 10 або Windows 11 із масштабованістю та універсальністю хмари, щоб забезпечити персональне, надійне та знайоме робоче/настільне середовище на будь-якому підтримуваному фізичному пристрої.

With Windows 365, we’re creating a new category: the Cloud PC. Just like applications were brought to the cloud with SaaS, we are now bringing the operating system to the cloud…

– Satya Nadella, Chairman and CEO, Microsoft

Що таке Cloud PC

Cloud PC – це високодоступна, оптимізована та масштабована віртуальна машина, яка надає кінцевим користувачам багатофункціональний робочий стіл Windows 10/11, програми та налаштування із Microsoft Cloud. Він розміщений у службі Windows 365 і доступний з будь-якого розташування та з будь-якого пристрою.

Для кінцевого користувача Cloud PC – це їхній персональний ПК, який дозволяє встановлювати програми та персоналізувати робочий стіл абсолютно так само, як і на стаціонарних комп’ютерах, з єдиною відмінністю – операційна система розташовується у хмарі.

Робота з Windows не змінюється незалежно від пристрою

Для кого призначений Windows 365 Cloud PC?

Windows 365 не призначена для споживчого ринку, тобто Cloud PC доступний тільки для компаній у пакетах Windows 365 Business або Windows 365 Enterprise. Але якраз для бізнесу Windows 365 – це просто знахідка!

Він прискорює надання новим співробітникам доступу до корпоративних ресурсів від декількох днів до кількох хвилин без негативного впливу на безпеку. Більше того, на відміну від традиційних локальних середовищ інфраструктури віртуального робочого столу (VDI), Windows 365 Cloud PC спрощує весь процес ініціалізації та взаємодії з користувачем.

Гібридна операційна система Windows дозволяє адміністраторам оперативно і легко надавати доступ до всіх програм Windows через портал Windows 365, а користувачам працювати зі знайомим інтерфейсом вдома, в офісі чи навіть в дорозі з будь-якого пристрою через веб-браузер, адже Windows 365 підтримує HTML5.

У тих, хто приглядяється до нової технології, може виникнути запитання: «Навіщо мені транслювати комп’ютер на… інший комп’ютер?». Відповідь у відео від Microsoft.

Загальні сценарії використання Windows 365

Є багато сценаріїв, у яких жодна з моделей не є найкращою, і тому, як правило, використовується комбінований підхід (поєднуючи фізичні пристрої з хмарними ПК). Наприклад, деякі користувачі можуть доповнити свій ноутбук і локальну модель розгортання додатків технологією, як-от Cloud PC, для доступу до певних програм, які вимагають додаткового захисту, таких як фінансові додатки або платформи розробки. Але можливі також сценарії, у яких працює лише середовище Cloud PC. Розглянемо деякі з них нижче.

Їм може не знадобитися корпоративний пристрій, тому що вони вирішили використовувати власний або тому, що надання їм такого пристрою є обтяжливим і логістично незручними. Наприклад, у вас може бути новий підрядник, який працює з вами повний робочий день протягом декількох тижнів або місяців. Хмарні ПК Windows 365 можна використовувати для створення спеціального хмарного середовища для підрядників з доступом до певного набору програм, доступом до певних частин вашої мережі та спеціальними політиками умовного доступу. Завдяки Cloud PC ІТ-спеціалісти можуть швидко безпечно ввімкнути це на своєму персональному пристрої з будь-якими обмеженнями, які ви налаштуєте, повністю ізольовано від свого персонального робочого столу.

Наприклад, ви можете працювати з дому чи в офісі на своєму ноутбуці та піти в офіс/додому або просто випити кави в місцевому кафе. Замість того, щоб тягати з собою ноутбук, ви можете просто взяти планшет/iPad і отримати доступ до хмарного комп’ютера там, де зупинилися. Це також зручний спосіб використання під час відпустки, коли вам потрібен доступ до свого робочого столу.

У вашому бізнесі можуть бути такі посади, як фінансисти, геодезисти, 3D-моделювальники, програмісти тощо, які працюють з петабайтами даних на виділеній робочій станції високого класу. Для цих людей віддалена робота може бути не варіантом, або безперебійний доступ є критично важливим для безпеки. З Windows 365 ці співробітники могли б мати доступ до тієї ж потужності ПК, що й робоча станція в офісі, у безпечному середовищі на власному домашньому ПК чи планшеті.

Windows 365 може чудово підійти для працівників, у яких виникла несправність корпоративного ноутбука, або для нових співробітників, які ще не мають ноутбука. Замість того, щоб змушувати їх використовувати власний пристрій по принципу BYOD (адже це не є безпечним: порушує політику безпеки компанії, може збільшити ризик злому, зараження зловмисним програмним забезпеченням тощо), поки вони чекають пристрою чи ремонту, використовуйте Windows 365, щоб швидко надати їм корпоративний хмарний комп’ютер, до якого вони можуть отримати доступ із будь-якого пристрою, і який виглядає та відчувається так само, як вони звикли. Це зводить до мінімуму вплив на користувача, забезпечує його продуктивність, зменшує терміновість ремонту чи придбання пристрою та може зробити процес надзвичайно зручним для всіх учасників.

Як бачите, Windows 365 революціонізує спосіб використання ПК і дозволяє компаніям бути гнучкими та продуктивними.

Переваги переходу на Windows 365 Cloud PC

Для бізнесу

  • Ідеально підходить для гібридного формату роботи
  • Стандартизація робочого місця незалежно від пристрою
  • Зменшення витрат на ліцензування та фіксована ціна
  • Гнучкість для бізнесу та користувача
  • Кращий доступ до безпеки та адміністрування пристрою

Для адміністраторів

  • Просте розгортання
  • Забезпечення безперервності бізнесу та управління
  • Миттєве підключення та відключення співробітників/підрядників
  • Безпека

Чи безпечний Windows 365 Cloud PC?

Створена з урахуванням принципів Zero Trust, Windows 365 забезпечує основу для реалізації елементів керування для кращого захисту вашого корпоративного середовища ґрунтуючись на 6 стовпах Zero Trust – ідентифікація, кінцеві точки, дані, програми, інфраструктура та мережа.

Безпека є багатогранною, а вразливі місця взаємопов’язані. Якщо ви займете тверду позицію щодо кібербезпеки, Windows 365 Cloud PC може посилити ваші зусилля. Але якщо ви залишите деякі сфери свого бізнесу незахищеними, Windows 365 Cloud PC не стане ідеальним рішенням.

Підписки Windows 365. Ліцензування

Так само, як і ваші підписки на Microsoft 365, Windows 365 доступна як у версіях Business, так і Enterprise. Що найкраще підійде для вашої організації, залежить від кількох речей. Якщо ви хочете мати для своїх кінцевих користувачів хмарний комп’ютер із невеликими можливостями керування ним або просто запускаєте пілотну версію, Windows 365 Business є гарним вибором для початку (це також дешевше з огляду потрібних ліцензій). Якщо ж ви хочете мати більше контролю, отримувати доступ до локальних ресурсів і керувати хмарними комп’ютерами так само, як ви керуєте своїми фізичними настільними комп’ютерами, то найкраще підійде Windows 365 Enterprise.

Особливості

Windows 365 Business

Windows 365 Enterprise

Вимоги до ліцензування

Без встановлених вимог

Потрібні Windows Enterprise, MEM та Azure AD P1

Мережеве підключення

Доступ надається з урахуванням розміру віртуальної машини - до 70 ГБ на місяць для машини з 32 ГБ RAM

Те саме, що й для підписки Business, але ви можете використовувати власну мережу

Обмеження ліцензії

300

Безлімітно

Забезпечення

Розгортається за допомогою стандартного образу та конфігурацій

Підтримує Standard Image, Custom Image, Granting Local Admins, та Deploy Policy by AD Group

Управління політиками

Не підтримується

Використовуючи MEM

Розгортання програм

Підтримується з ліцензією Intune

Підтримується (використовує можливості розгортання програм Intune)

Оновлення Windows

Використовує Windows Update для бізнесу

Керування в MEM з використанням Windows Autopatch *(Потрібні ліцензії Windows Enterprise E3)

Керування пристроями

Обмежено, керується як звичайний пристрій з Windows, якщо у вас є Intune.

Центр адміністрування MEM забезпечує управління образами, локальними ресурсами, управління політиками, зміну розміру хмарних ПК та багато іншого

Інші корпоративні функції

Не підтримується

Аналітика кінцевих точок, засоби усунення несправностей, підтримка MSP, базові рівні безпеки, інтеграція з Native Defender та універсальний друк

Windows 365 пропонує ліцензування за фіксованою ціною (через Microsoft 365) для різних розмірів Cloud PC. Ви повинні оцінити вимоги свого бізнесу, щоб визначити, які розміри доречні для ваших користувачів.

Щомісячна вартість підписки починається від 31$/міс. за 2 vCPU, 4 ГБ RAM і 128 ГБ HDD.

Якщо у вас залишилися питання або потрібна детальніша інформація, зв'яжіться з нами!