SPLA (Services Provider License Agreement) — програма ліцензування Microsoft, яка дозволяє надавати послуги та сервіси на базі ПЗ Microsoft на основі помісячної оплати.
Програма ліцензування SPLA дає право на створення та надання кінцевим користувачам сервісів та послуг, в яких використовується програмне забезпечення Microsoft.
Компанія TechExpert авторизований партнер з ліцензування SPLA пропонує програмне забезпечення та програми Microsoft в оренду за програмою ліцензування SPLA.
Внутрішні ліцензійні угоди Microsoft (ЕА, EAS, Open, Select+ ) забороняють купувати та передавати програмне забезпечення у тимчасове користування, прокат, здавати в оренду, у той час як SPLA дає можливість кінцевим користувачам отримувати доступ до програмного забезпечення Microsoft за підпискою на основі щомісячних платежів.
У рамках програми SPLA клієнт набуває у сервіс-провайдера продукти Microsoft не у власність, а як послугу на умовах помісячної оплати ліцензій. У цьому випадку доступ до продуктів, а також вся робота з ними здійснюється через Інтернет або інтранет без встановлення на конкретні ПК користувачів. При цьому користувачі щомісяця оплачують лише ті ліцензії, які фактично використовувалися, не роблячи початкових інвестицій у програмне забезпечення чи обладнання.
Можливості SPLA
- SPLA дає право клієнтам отримувати програмне забезпечення в оренду
- Оплата лише за ПЗ щомісячно
- Гнучка ліцензійна політика
- Вигідні цінові пропозиції для Освітніх закладів
- Всі продукти пропонуються з опцією SA правом переходу на нові версії
- Устаткування на якому розміщується програмне забезпечення, належить компанії партнеру SPLA, яке може бути розміщене на стороні клієнта та/або партнера
- Кінцевий користувач НЕ може здавати орендовані рішення третій стороні
Звітність / Платежі
- Щомісячно, виходячи з фактично використаної кількості ліцензій
- Немає авансових платежів та зобов'язань з продажу
- Ціна фіксується на рік
Продукти Microsoft та моделі ліцензування
Тип моделі | Вимоги | Особливості ліцензування |
«На користувача» (SAL) | Ліцензія SAL потрібна кожному унікальному користувачеві або пристрою, яким дозволено відкривати або іншим чином використовувати програмне забезпечення. |
|
«На процесор» (Proc) | Ліцензія Proc потрібний для кожного фізичного процесора і дозволяє необмеженому числу користувачів отримати доступ до ПЗ. |
|
«На ядро» (Core) | Ліцензія Core потрібно для кожного фізичного або віртуального ядра і дозволяє необмеженому числу користувачів отримати доступ до ПЗ. |
|
«На Хост/Гість» (Proc/Per OSE) | Ліцензія хоста необхідна для кожного фізичного процесора у «фабриці хостів». Ліцензія гостя потрібна для кожної віртуальної ОС, запущеної з використанням Hyper-V на «фабриці хостів». |
|
Основні переваги SPLA
-
Мінімізація початкових витрат. Платіть щомісяця лише за фактом використання ліцензій
-
Конкурентоспроможні ціни. Найостанніші версії продуктів за помірну щомісячну плату
-
Стабільні ціни. Зміна цін SPLA прайс-листа можлива лише 1 раз на рік
-
Стабільні права використання. Чітко описані в документі Services Provider Use Rights (SPUR)
-
Право використання попередніх версій ПЗ. Прописано в документі Services Provider Use Rights (SPUR)
Часті питання по SPLA
Робочі станції, на яких розгортаються продукти Microsoft за програмою SPLA, повинні належати SPLA-партнеру або повинні бути орендовані ним.
Що стосується серверного обладнання, то сервіс-провайдер може встановлювати ПО SPLA на сервери клієнта, але при цьому сервери повинні знаходитися під його повним керуванням і контролем.
Відповідно до SPLA-угоди Microsoft має право перевірити відповідність звіту SPLA-партнера реальному стану справ.
За програмою SPLA завжди доступні нові версії продуктів. При необхідності SPLA-партнер може розгортати попередні версії продуктів, використовуючи право Downgrade.
Існує три редакції Windows Server:
- Windows Server Essentials
- Windows Server Standard
- Windows Server Datacenter
Windows Server Essentials: Ліцензується за кількістю фізичних процесорів на сервері. Обмеження: максимальна кількість користувачів – 25.
Windows Server Standard та Windows Server Datacenter: Різниця між цими редакціями полягає в кількості віртуальних машин, які можна ліцензувати за допомогою тієї чи іншої ліцензії. З погляду функціоналу різниці немає.
Для Windows Server Standard кількість ліцензій вважається таким чином: для Windows Server Standard, розгорнутого у фізичному середовищі, ліцензії оплачуються виходячи з кількості фізичних процесорів.
Для Windows Server Standard, розгорнутого у віртуальних середовищах, розрахунок проводиться за такою формулою: кількість фізичних процесорів у гіпервізорі множиться на кількість віртуальних машин.
Для Windows Server Datacenter: звітуючи за цю ліцензію за кількістю фізичних процесорів у гіпервізорі, ви маєте право розгортати необмежену кількість віртуальних машин.
При ліцензуванні Windows Server за програмою SPLA кількість користувачів не має значення (якщо не використовується термінальний доступ).
Докладніше ознайомитися з ліцензуванням Windows Server ви можете у документі SPUR.
Необхідно звітувати за операційну систему Windows Server (виходячи з кількості фізичних процесорів) та ліцензії термінального доступу за кількістю унікальних користувачів (ліцензія WinRmtDsktpSrvcsSAL).
Ліцензування настільних програм Microsoft залежить від того, де вони розвертаються.
При розгортанні локальних продуктів на сервері необхідно буде оплачувати такі ліцензії:
- Ліцензії на операційну систему Windows Server
- Ліцензії на віддалений доступ WinRmtDsktpSrvcsSAL – за кількістю користувачів
- Ліцензії для необхідних настільних програм (Office, Project та Visio) – за кількістю користувачів
При розгортанні локальних продуктів на робочій станції необхідно буде оплачувати такі ліцензії:
- Ліцензії на оновлення операційної системи Windows Upgrd – за кількістю робочих станцій, що здаються в оренду
- Ліцензії для необхідних настільних програм (Office, Project та Visio) – за кількістю робочих станцій, що здаються в оренду
Ні. Використання комп'ютерної операційної системи Windows на віртуальних або іншим способом емульованих пристроях заборонено правилами ліцензування. Для надання сервісу "Віртуальний робочий стіл" необхідно використовувати серверну операційну систему Windows Server.
У бік підвищення Microsoft переглядає ціни не частіше ніж 1 раз на рік (як правило, 1 січня). Вендор також має право підвищити ціни з метою компенсації обмінного курсу долара. У бік зниження ціни можуть змінюватися будь-якої миті.
Для SPLA-партнерів використовується стандартний механізм підтримки партнерів, який залежить від статусу партнера у Партнерській програмі Microsoft. Для забезпечення якісної підтримки своїм клієнтам SPLA-партнер може підписати з Microsoft угоду про Прем'єр-підтримку, або користуватися Microsoft Professional Support Program.
SPLA-угода дає сервіс-провайдерам право надавати послуги по всьому світу. Однак, у звітності необхідно вказувати країну використання ліцензії.
Окрім ліцензійного ПЗ, доступного для оренди за програмою SPLA, в рамках проєкту Бізнес-хмара TechExpert ми можемо надати такі послуги:
- Оренда та розміщення (colocation) виділеного фізичного серверу на території України та Європи.
- Оренда віртуального сервера (інфраструктури)
- Хостинг ERP, облікових систем, бухгалтерських програм на території України та в Європі (IaaS, PaaS), а також у Microsoft Azure
- Зберігання резервних копій (IaaS)
- Віртуальні робочі столи (VDI) як Daas
Якщо у вас залишилися питання або потрібна детальніша інформація, зв'яжіться з нами!