Досі використовуєте типові паролі, тоді ШІ іде до вас!

Вкотре нагадуємо, що використання простих і однакових паролів шкодить вашій кібербезпеці! — TechExpert.

Як думаєте, скільки часу потрібно штучному інтелекту, такому як ChatGPT, щоб зламати ваш простий пароль? Половину поширених паролів ШІ зламає швидше ніж за 1 хвилину, а 71% паролів – менше ніж за добу, стверджує Home Security Heroes. Трохи статистики на прикладі PassGAN, зломщика паролів на основі штучного інтелекту, який перебрав понад 15 мільйонів паролів:

  • Пароль з 5 і менше символів – злам миттєво
  • Пароль з 6 і менше символів – злам максимум за 4 секунди
  • Пароль з 18 числових символів – злам за 10 місяців або й менше

Тільки уявіть!

Для пересічного користувача це може бути просто неприємністю, а для великої компанії – неповоротною катастрофою.

Ліричний відступ

У кожного з нас є багато різних сервісів, якими ми користуємося – як особисті – соцмережі, месенджери, пошти тощо, так і корпоративні – доступи до різних сервісів, тестових середовищ і т.д. І для всього цього потрібні паролі. А коли чогось стає багато, запам'ятати це щось неможливо і тут на допомогу зазвичай приходять ручка з папірцем/екселівський файлик, в який всі ці паролі записуються. Або ж один пароль чи його мінімальні варіації ставляться на всі сервіси. На жаль, папірці з паролями можуть читати всі хто проходить повз, екселівські файлики теж свій вміст не шифрують, як наслідок, якщо хтось отримає доступ до вашого ПК (вірус Петя передає привіт), то можете сказати «гудбай!» і всім вашим паролям, разом з усіма вашими обліковими записами. Про один пароль скрізь взагалі годі й казати – витік даних у якогось веб-сайта, де ви й не пам’ятаєте, що колись реєструвалися, та спритні хакери обов'язково спробують щастя з вашим паролем на інших сервісах, які прив'язані до вашої пошти.

Що робити, щоб уберегти свій бізнес від кібератаки за допомогою ШІ?

Використовувати надійні паролі! Сильними паролями вважаються ті, які містять не менше 18 символів, до складу паролю мають входити літери верхнього та нижнього регістру, а також цифри і спецсимволи. Такі паролі вважаються безпечними та неприступними навіть для ШІ.

Як же їх запам’ятати чи безпечно зберігати?

На щастя, добрі люди свого часу також задумалися про подібну проблему і придумали таку штуку, як генератори та менеджери паролів – програми, які дозволяють створювати вашу особисту базу даних паролів, яка буде зашифрована, і вам залишається пам'ятати лише пароль доступу до цієї бази – а один пароль вже можна пам'ятати і ніде не записувати 😉

Які сервіси для захисту паролів використовувати?

Існує багато сервісів призначених для забезпечення захисту ваших паролів, але який з них обрати? При виборі рішення для надійного захисту ваших паролів пропонуємо звернути увагу на наступні:

  • 1Password
  • RoboForm
  • NordPass
  • Keeper
  • Dashlane

Кожен з цих сервісів має свої переваги та специфіку, тому до вибору рішення, яке підійде саме під ваші задачі слід підходити ретельно.

Можна провести власне дослідження, або прислухатися до думки професіоналів. От, наприклад, ми в Techexpert використовуємо сервіс KeePass. І зараз розкажемо, чому довіряємо саме йому.

Якщо коротко, то KeePass – це відкрите програмне забезпечення для керування паролями. Основна його функція полягає в тому, щоб допомогти користувачам створювати, зберігати та керувати своїми паролями в безпечний спосіб.

Особливості та переваги KeePass порівняно з іншими конкуруючими сервісами:

  1. Відкрите програмне забезпечення: KeePass має відкритий вихідний код, що означає, що кожен може перевірити його безпеку та незалежно оцінити його дію проти вразливостей. Це допомагає забезпечити довіру до програми.
  2. Локальне зберігання: KeePass зберігає ваші паролі локально на вашому пристрої, а не у хмарі. Це означає, що ви маєте повний контроль над своїми даними і відповідальність за їх безпеку.
  3. Надійне шифрування: Критична інформація, така як паролі, захищена сильним шифруванням з використанням основного ключа або основного файлу бази даних. KeePass використовує різні алгоритми шифрування, такі як AES, для забезпечення безпеки ваших даних.
  4. Розширені можливості: KeePass має багато функцій, що полегшують керування паролями: автоматичне заповнення паролів, генератор паролів, можливість організовувати паролі в категорії та підтримку додаткових полів для зберігання додаткової інформації.
  5. Переносимість: KeePass є кросплатформовим, що означає, що ви можете використовувати його на різних операційних системах, таких як Windows, macOS, Linux та інші. Крім того, існують мобільні додатки, що дозволяють отримати доступ до паролів зі смартфонів та планшетів.
  6. Синхронізація і резервне копіювання: Хоча KeePass не зберігає ваші дані в хмарі, ви можете використовувати сторонні сервіси синхронізації, такі як OneDrive, Google Drive, або приватні хмари, наприклад Onbiz.biz, для зручності резервного копіювання та синхронізації бази даних KeePass між різними пристроями.

Загалом, KeePass – це потужний і безпечний інструмент для керування паролями, який надає користувачам контроль, безпеку та зручність у зберіганні та керуванні паролями.

Напишіть нам, щоб безкоштовно отримати покроковий гайд по використанню сервісу KeePass.

Користуйтеся та тримайте свої паролі і, відповідно, акаунти у безпеці.

А якщо у вас є додаткові вимоги чи питання по кібербезпеці звертайтеся до нас за консультацією!