Спеціалізоване програмне забезпечення в компанії – буденність. Безпечне підключення великої кількості користувачів до корпоративних ресурсів – необхідність. А зручне та безпечне рішення, що дозволяє все це об’єднати – служби термінальних сервісів.
Як це працює для користувача? Все просто. Користувач зі своєї робочої станції запускає програму підключення до термінального серверу. На даному сервері створюється сесія користувача – в ній користувач може спокійно працювати з корпоративним програмним забезпеченням і спеціалізованими веб-сервісами. При цьому у кожного користувача є свій робочий стіл і особисті папки на сервері терміналів.
Обчислювальні потужності термінальних сервісів
Що з приводу споживання обчислювальних потужностей? Вся обчислювальна потужність, що необхідна користувачеві для роботи корпоративного забезпечення, залучається тільки на самих термінальних серверах. Це дозволяє заощадити на кінцевих користувальницьких робочих станціях. Адже при роботі на термінальному сервері користувач отримує лише картинку з сервера, а на сервер відправляє ввідні дані за допомогою клавіатури та миші. Також така схема роботи дозволяє кросплатформенні системи роботи користувачів. Наприклад, для економії призначені для користувача робочі станції можуть використовувати програми підключення до термінальних серверів з-під операційних систем сімейства Linux.
Безпека термінальних сервісів
Що з безпекою? Служби термінальних серверів – система з централізованим управлінням, що дозволяє спростити налаштування та масштабування. Адміністратор системи може дозволяти та забороняти підключатися певним користувачам, пристроїв та інших компонентів корпоративного середовища. Також використовуючи шлюз термінального серверу, виходить надійне шифрування підключення користувача до термінальних служб.
Компанія TechExpert пропонує рішення, побудоване на базі платформи Microsoft. Ми рекомендуємо будувати катастрофостійкі рішення для сервісів, які вимагають високої доступності, таких як термінальні рішення.
Для створення катастрофостійкості системи термінальних серверів необхідно на додачу до основного рішення (наприклад, в Україні) створити повний дублюючий ланцюжок віртуальних серверів рішення на територіально віддаленому майданчику (наприклад, в Польщі). При такому сценарії навіть при виході з ладу відмовостійких блоків рішення термінальних серверів, такі ж відмовостійкі резервні блоки візьмуть на себе все навантаження. Загалом, це повне розтягування схеми рішення між декількома майданчиками.
Схема побудови геовисокодоступного термінального рішення із застосуванням на рівні поновлення DNS