Основна задача аналізатора Locky-1M “Shturm” — виявлення та визначення типу БПЛА (дрона), який наближається. В основі роботи аналізатора дронів лежить аналізатор спектра частот tinySA ultra. Визначення типу дрона базується на визначенні частоти та аналізу спектрального сліду випромінювання дронів та пунктів управління дронами, ця інформація зчитується оператором аналізатора з дисплея tinySA ultra. Для реалізації функції визначення напрямку сигналу, аналізатор оснащений спрямованою антеною та підсилювачем. Для додаткової зручності сповіщення, аналізатор обладнаний регульованої світловою та звуковою сигналізацією.
Основні компоненти Locky 1M “Shturm”
- tinySA Ultra – аналізатор радіочастотного спектра в межах частотного діапазону 100 кГц – 6000 МГц, зі спеціалізованим програмним забезпеченням (прошивка), що робить спеціалізованим приладом для радіорозвідки.
- Направлена антена.
- Малошумний підсилювач радіо сигналів 20 dBi.
- Підсилювач акустичних сигналів зі звуковою та світловою сигналізацією.
- Блок акумуляторів місткістю 6000 мАг, що забезпечують автономну роботу до 10 годин.
- Штатив для зручності використання.
Корпус Locky 1M “Shturm” спроєктований для використання в умовах бойових дій та виготовляється в спеціальному ударотривкому корпусі, який дозволить експлуатувати прилад в складних умовах.
Locky 1M “Shturm” здатен виявляти сигнали дронів та різноманітних передавачів сигналів, вказаного діапазону частот (радіостанції, пункти управління дронами, РЕБи) на відстані 10-12 Км.
Використання направленої антени, дозволяє визначити доволі точний напрямок випромінювання сигналів та приблизну відстань до джерела. При використанні двох аналізаторів можливе визначення точки знаходження джерела випромінювання, методом тріангуляції.
Короткий опис усіх фізичних інтерфейсів приладу та додаткових аксесуарів для здійснення РЕР описано нижче
Прошивка пристрою має перед налаштовані діапазони частот для зручності виявлення певних радіосигналів і здатна повідомити користувача звуком (через 3.5mm audio вихід) про наявність сигналу, що перевищує задану порогову потужність. Прошивка має інтуїтивний інтерфейс. Екран керування описаний нижче.
Перед налаштовані набори діапазонів частот допоможуть у виявленні сигналів від певних пристроїв (БПЛА/рації/РЕБ).
Також можливо створити до 10 власних діапазонів частот для сканування, а також створити 3 власні набори діапазонів частот.
Пристрій надає різні можливості для аналізу сигналів. Нижче наведені основні параметри керуванням відображенням сигналу на екрані.
Меню налаштувань пристрою.
Порядок роботи
Відкрити захисну кришку екрана та шторку органів управління. Включити tinySA ultra перемикачем «Вкл. tinySA ultra». Спостерігаємо появу зображення на екрані.
Клацнути перемикачем «Вкл. Підсилювач» – спостерігаємо, сплески рівних сигналів на екрані.
При необхідності використання світової та звукової сигналізації, крутимо Ручку «Гучність» за годинниковою стрілкою, налагоджуємо гучність звукового сигналу.
Для зміни режимів роботи tinySA ultra, натискаємо коліщатко «Управління», крутимо його і бачимо меню вибору режимів на екрані. Для переходу на вибраний пункт потрібно натиснути коліщатко.
Час роботи на акумуляторах близько 9-10 годин. Про розряд акумуляторів буде сигналізувати відсутність звукового і світлового сигналу (сама tinySA ultra буде працювати на в строєному акумуляторі, але не буде показувати вірні дані). Для підзарядки Аналізатора, вставте кабель в роз’єм «Заряд USB» та в зарядний пристрій з USB виходом (не входить в комплект постачання).
Ви можете переглянути відео про дальність виявлення дронів та ручне налаштування спектраналізатора або відео про використання прошивки для ЗСУ.
Зауваження: використання направленої антени, що входить до комплекту, робить tinySA дуже чутливим доелектростатичного розряду або перевантаження – не розміщуйте антену поблизу передавальної антени іншого пристрою (особливо РЕБ).
Калібрування аналізатора спектра проводиться на стадії встановлення спеціального програмного забезпечення (прошивка ЗСУ). Разом з Аналізатором доставляється документація по експлуатації приладу в паперовому та електронному вигляді.